Jdi na obsah Jdi na menu
 


Before Crisis: Final Fantasy VII

                   images.jpg

Výrobce: Square - Enix

Vydavatel: Square - Enix

Datum vydání: 24. září 2004

Platformy: Japonské mobilní telefony FOMA, SoftBank a EZweb

Režisér: Hajime Tabata

Producent: Kosei Ito

Scénáristé: Sachie Hirano a Kazushige Nojima

Hudba: Takeharu Ishimoto

 

bcscreen2.jpg   Before Crisis: Final Fantasy VII z roku 2004 je nejstarší kompilací k FF VII, která je ironií osudu jedinou, jež se nikdy nedočkala anglické lokalizace a vydání na Západě. Uvolněna byla vždy pouze pro japonské mobilní telefony. Naposledy v roce 2007 pro SoftBank a EZweb. Anglický překlad, na který můžete narazit na internetu, je proto pouze fanouškovský a především neúplný. 

 

   Jedná se o prequel k FF VII odehrávající se zhruba 6 let před hlavními událostmi, který se v příběhové linii zaměřuje na organizaci Turks, jež bojuje proti ekologickým teroristům ze skupiny AVALANCHE. Hlavním hrdinou je člen Turks, jehož si hráč na začátku vybere z nabízených možností. Příběh původní hry tak Before Crisis poměrně výrazně doplňuje a rozšiřuje. V příběhové kampani se mihne i několik známých postav, například Zack, Cloud nebo Sephiroth.

 

before_crisis_junon.jpg   Žánrově jde o akční RPG, jehož základní koncept navrhl designér Tetsuya Nomura. I přesto, že titul sklidil v Japonsku poměrně značný úspěch, přičemž na Západě byl o hru a její konverzi například na PSP velký zájem, vzhledem k specifičnosti japonských mobilních telefonů nikdy nedošlo k žádným pokusům o její anglickou lokalizaci a vydání mimo Japonsko. Nutno dodat, že k velkému zármutku oddaných fanoušků FF VII, jelikož pomineme-li kvalitní hratelnost, pak má Before Crisis především excelentní a propracovaný příběh.   

    

 

 

 

Příspěvky

Příběh

2. 5. 2009

 
 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 95763
Měsíc: 551
Den: 25