Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh

2. 5. 2009

   Příběh Before Crisis se zaměřuje především na boj členů Turks s AVALANCHE. Před hlavními událostmi ve FF VII byla AVALANCHE mocná organizace, která po porážce Wutai ve válce se Shinrou chtěla zabránit světové dominanci této zlé korporace.

 

bc-characters.jpg   Děj začíná, když hráč alias jeden ze členů Turks během své první mise pátrá v Midgaru po aktivitách AVALANCHE. S pomocí Rena odráží jejich útok, ale vzápětí je odvolán do Junonu. Tady členové AVALANCHE spáchají atentát na Prezidenta Shinru během jeho projevu k vojákům. Prezident atentát přežije a žádá, aby vyšetřování osobně vedl legendární voják Sephiroth. Ten se v osobním souboji utká s Elfé, jedním z vůdců celé skupiny, avšak navzdory očekáváním boj dopadne nerozhodně. Navíc se ukáže, že atentát na Prezidenta byl pouze zástěrkou, neboť AVALANCHE se chtějí zmocnit Junon kanónu, se kterým plánují zničit Midgar. Jejich útok je však odražen.

 

   Dalším cílem AVALANCHE je Rayleigh, vědec, který je obeznámen s tajemstvím „výroby“ členů SOLDIERS. Turks jsou vysláni, aby jej chránili, přičemž jim doprovod dělají vojáci, mezi kterými je i mladý Cloud. Data potřebná k výrobě SOLDIERS jsou i přesto odcizena, a tak vrchní vědec AVALANCHE jménem Fuhito, který je posedlý záchranou planety, může přistoupit k výrobě vlastních geneticky upravených supervojáků, kteří se začnou nazývat „Ravens“ (Havrani). S jejich pomocí AVALANCHE zajme dva členy SOLDIERS, Essai a Sebastiana, které přetáhne na svou stranu. Teprve teď jsou AVALANCHE pro Shinru skutečnou hrozbou, a tak jsou proti nim vysláni nejen členové Turks, ale také Zack. Ten je dokonce donucen Essai a Sebastiana zabít. 

 

bc-rufus.jpg   Prezident Shinra začne podezírat Turks, že je v jejich organizaci špeh, který vynáší citlivé informace a spolupracuje s AVALANCHE. Domnívá se, že tímto špehem je vůdce Turks Veld (Verdot), a tak ho suspenduje, a namísto něho jmenuje svého prozatímního velitele bezpečnosti Heideggera. Ten však svou neschopností málem zničí Junon, a tak jej Prezident znovu nahrazuje Veldem. Turks v čele se svým staronovým vůdcem nyní plánují frontální útok proti AVALANCHE, během kterého odhalí, že s teroristy tajně spolupracuje Prezidentův syn Rufus Shinra, který svého otce nenávidí a plánuje ho svrhnout. Turks tedy Rufuse zatýkají a odvedou ho do domácího vězení. Velitel AVALANCHE jménem Shears chystá mohutný protiútok, o to více, že Elfé, ke které cítí hluboké city, vážně onemocní a umírá. Jelikož Veld zjistí, že Elfé je ve skutečnosti jeho dlouho ztracené dcera, rezignuje na post velitele Turks a ze společnosti odchází.

 

   Mezitím se moci v AVALANCHE ujme fanatik Fuhito, který si uvědomí, že Elfé vlastní celou dobu vzácnou a starobylou Materii „Zirconiade“, se kterou může přivolat mocné monstrum, jež by zničilo svět. S pomocí této Materie zamýšlí Fuhito zničit lidstvo a zabránit mu tak dále v pomalém zabíjení planety. Avšak Materie je rozbitá, což odčerpává životní sílu Elfé, a ta tak pomalu umírá. Existuje však způsob, jak moc Materie znovu obnovit, a to jejím sloučením se čtyřmi „podpůrnými“ Meteriemi. Fuhito vlastní jednu z nich, další dvě mají Turks a Shears.  

 

beforecrisis-nunchakushuriken.jpg   Ve stejné době Prezident, který nechce věřit ve zradu svého syna a jediného dědice, vydá tajný rozkaz, aby byli Turks zničeni jakožto vnitřní nepřítel společnosti. Turks se navíc nedaří zabránit tomu, aby Fuhito s pomocí Ravens získal všechny podpůrné Materie. Díky nim se mu podaří za cenu vlastního sebeobětování vyvolat Zirconiade. Při pokusu zachránit Elfé je sice zabit Shears, ale Tuks se daří Zirconiade zničit. Tím je alespoň prozatím zachráněn svět. Novou hlavou Turks se stane Tseng, který Prezidenta přesvědčí, že jeho organizace může být i nadále prospěšná společnosti, avšak za cenu její restrukturalizace, kdy musí její původní členové odejít, a nové přísahy věrnosti, kterou musí od této chvíle její členové skládat výhradně Prezidentovi. Tseng však zfalšuje zprávu, ve které se uvádí, že jak Veld, tak i Elfé byli zabiti v boji, čímž jim umožňuje začít nový život bez obav z pronásledování. AVALANCHE jsou sice dlouhým bojem se Shinrou a Turks zdecimováni, ale jejich myšlenky a ideje žijí dále. Později se jejich vůdcem stane Barret, který použije staré a nikdy nerealizované plány AVALANCHE na přepadení Mako reaktoru v 1. sektoru v Midgaru...     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Příběh

(Leon, 20. 8. 2009 19:06)

No jo no, mám strašnou chuť si to zahrát.

Příběh

(XLightning, 20. 8. 2009 18:45)

WOW! :O

 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 95757
Měsíc: 546
Den: 19