Jdi na obsah Jdi na menu
 


Crisis Core: Final Fantasy VII

                                      crisis_core.png

Výrobce: Square - Enix

Vydavatel: Square - Enix

Datum vydání: 13. září 2007 (Japonsko), 24. března 2008 (USA) a 20. června 2008 (Evropa)

Platformy: PlayStation Portable (PSP)

Režisér: Hajime Tabata

Producent: Hideki Imaizumi

Scénář: Kazushige Nojima

Hudba: Takeharu Ishimoto

 

418914-final-fantasy-vii-crisis-core-zack.jpg   Crisis Core: Final Fantasy VII je herní kritikou i drtivou převahou fanoušků považován za nejlepší titul, který nějakým způsobem vychází z originální hry z roku 1997. Toto akční RPG, jež bylo vydáno na PSP, je vysoce ceněno nejen pro svou technologickou úroveň a sympatické herní prvky, ale především propracovaným a emotivním příběhem. Jako zřejmě jediná ze všech kompilací navíc dokázala navodit podobnou nebo přinejmenším srovnatelnou atmosféru, jako FF VII. 

 

297033-crisis-core-final-fantasy-vii-psp-screenshot-1st-boss-fight.png   Odhalit tajemství úspěchu Crisis Core však není příliš těžké. Předně je to kvalitním scénářem, který obstaral Kazushige Nojima, jenž se podílel už na FF VII. Zároveň je to spojením dynamického soubojového systému a perfektní audiovizuální stránky, kdy jsou například ve hře FMV, jež se svojí kvalitou přibližují technickému standartu filmu Advent Children. V neposlední řadě musím zmínit podařený OST, který je z větší části remixem původních songů z FF VII. 

 

crisis_core_final_fantasy_vii-419434.jpg   Příběh se odehrává v rozmezí několika let před FF VII a obecně lze říci, že pokrývá časový úsek před Before Crisis až po legendární originál. Hlavní postavou je Zack Fair, člen SOLDIER, který si buduje své postavení v celé organizaci, přičemž postupně odhaluje temnou minulost společnosti Shinra. Zároveň rozvíjí vztahy s klíčovými postavami FF VII univerza, jako je Sephiroth, Aeris, Tseng nebo Cloud. Především vztah mezi Zackem a Cloudem je pro další návaznost FF VII naprosto klíčový. Je zajímavé, že Nojima ve hře použil své starší koncepty příběhu, které plánoval zařadit i do FF VII, avšak nedostatek času mu v tom zabránil. Přesto je v původní FF VII Zack často zmiňován. 

 

crisiscore04.jpg   Hra sklidila v domovském Japonsku i na Západě veskrze pozitivní reakce a je navíc považována i za jeden z nejlepších PSP titulů vůbec. Kromě toho není bez zajímavosti, že závěrečnou scénu ze hry fanoušci v Japonsku opakovaně zařazují mezi nejdojemnější scény v herní historii. I to o něčem svědčí...

 

 

Příspěvky

Hlavní postavy

2. 5. 2009

 
Celý příspěvek | Rubrika: Crisis Core: Final Fantasy VII | Komentářů: 0

Příběh

29. 4. 2009

 
Celý příspěvek | Rubrika: Crisis Core: Final Fantasy VII | Komentářů: 6

Návod

27. 4. 2009

Kompletní návod na FF VII: Crisis Core.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Crisis Core: Final Fantasy VII | Komentářů: 0

Jak získat všechny Summon pro DMW

23. 4. 2009

 
Celý příspěvek | Rubrika: Crisis Core: Final Fantasy VII | Komentářů: 0

Item

22. 4. 2009

 
Celý příspěvek | Rubrika: Crisis Core: Final Fantasy VII | Komentářů: 0
 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 95757
Měsíc: 546
Den: 19