Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh

29. 4. 2009

gfs_60427_1_1.jpg   Děj Crisis Core nás zavádí do doby zlatého věku organizace SOLDIER. Její příslušníci jsou chloubou Shinrových ozbrojených sil. Jelikož v této době zuří válka Shinry s Wutai, jsou její dva příslušníci Zack a Angeal vysláni přímo na frontovou linii, aby pomohli konflikt ukončit. Během mise však Angeal zmizí. Zack je následně pověřen úkolem najít Genesise, jednoho ze SOLDIER 1. Class, tedy nejvyšší hodnosti, který podle všeho dezertoval. Ve spolupráci s Tsengem z Turks Zack odhalí, že jak Angeal, tak i Genesis Shinru zradili, přičemž Genesis s pomocí vědce Hollandera vytvořil armádu vlastních klonů, se kterými podniká sabotáže a útoky proti společnosti po celém světě. Legendární voják Sephiroth je proto pověřen, aby oba muže a své bývalé přátelé zlikvidoval. Do úkolu se však z pochopitelných důvodů příliš nežene.

 

crisis460.jpg   Když Genesis za pomoci armády klonů napadne samotné ředitelství společnosti v Shinrově mrakodrapu, dostává konflikt hlubší rozměr. Po odražení útoku Zack a Sephiroth vypátrají tajnou základnu profesora Hollandera, kde zjistí, že v minulosti použil Angeala i Genesise v „Projektu G“, jehož cílem bylo implantovat do lidské tkáně buňky JENOVY. Zatímco se Sephiroth utkává s Genesisem, Zack je na vrchní plošině u Mako reaktoru konfrontován Angealem, jenž jej však nedokáže zabít, jelikož je oba spojuje hluboké pouto přátelství. Přesto Angeal svrhne Zacka do hlubin chudinských čtvrtí pod 5. sektorem. Zde se Zack setkává s Aeris, se kterou stráví nějaký čas. Mezi oběma vzniká oboustranná náklonost, jež později přeroste v lásku. Od Aeris je však Zack odvolán na centrálu, která se znovu ocitá pod útokem Genesise. V boji s Genesisem Zackovi překvapivě pomůže Angeal, který odmítá být loutkou a touží zbavit se prokletí, jež mu koluje v žilách. Boj Genesise a Angeala však končí zmizením obou vojáků. Zack tak zůstává opět sám.

 

fmv5_angel_vs_genesis_vs_h006_0004.jpg   O něco později je Zack vyslán vyšetřit lokalitu ve vzdáleném zasněženém Modeoheimu, kde byl Genesis údajně spatřen. Během vyšetřování se Zack sblíží s mladičkým a naivním vojákem jménem Cloud, který touží být členem SOLDIER, avšak pochybuje o svých schopnostech. V Zackovi se proto vzhlíží. Zack je ve snaze zajmout Hollandera přepaden Genesisem, jehož tělo již jeví patrné známky genetické degradace. Porazí jej, avšak odmítá jej zabít s tím, že jsou oba členy stejné organizace a stejných ideálů. Genesis ale raději volí sebevraždu, když skáče do útrob reaktoru. Během pokračování vyšetřování se Zack setkává s Angealem, který trpí stejnou degradací jako Genesis. Odmítá se však nadále podílet na válce proti Shinrovi, a jelikož chce ukončit své trápení, absorbuje vlastní klony, čímž donutí Zacka utkat se s ním. Zack jej poráží, ale než Angeal zemře, předá mu svůj velký meč Buster Sword, čímž jej symbolicky zavazuje ke střežení vlastní hrdosti, snů a ideálů.

 

sephiroth_in_flames.png   Uplyne dlouhá doba, Zack se stává neformálním vůdcem a autoritou SOLDIER. Avšak i nadále se objevují zprávy o výskytu klonů Genesise a aktivitách Hollandera. Ukáže se tak, že Genesis není mrtvý. Vztah mezi Zackem a Aeris pokročil, Zack dokonce přesvědčí Aeris, aby začala prodávat květiny, které pěstuje ve svém kostele. Zack také odhaluje tajemství původu Aeris i to, proč se o ní zajímají Turks. Kromě toho Aeris ochraňuje poslední zbylý klon Angeala. Vědom si toho, že o bezpečnost Aeris je postaráno, odjíždí Zack společně se Sephirothem a několika vojáky, mezi kterými je i Cloud, do vzdáleného a zapadlého Nibelheimu, aby vyšetřil údajný výskyt monster v této lokalitě.

 

final-fantasy-vii-crisis-core-ending-10dcf.jpg   V Nibelheimu se však věci zvrtnou a následuje katastrofa, která vše změní. Sephiroth odhalí, že i on byl ještě před svým narozením podroben experimentům s buňkami JENOVY, avšak vzhledem k tomu, že jemu byly buňky implantovány ještě v děloze matky, je tak ve skutečnosti větším „monstrem“, než Genesis a Angeal. Genesis se objevuje v Nibelheimu také a vysvětluje, že hledá lék na svou degradaci. Lékem by mohly být Sephirothovy buňky, a proto svého bývalého přítele nabádá k pomoci a nabízí mu spojenectví. Sephiroth však odmítá a zvolí si vlastní cestu. Po důkladném rozboru všech tajných materiálů společnosti pochopí, co je JENOVA, a jak došlo k pádu rasy Cetrů. Rozhodne se osvobodit JENOVU, vypálí Nibelheim, všechny pobije a vydává se do blízkého Mako reaktoru. Je rozhodnut s pomocí „matky“ zničit lidskou rasu a ujmout se vlády nad planetou. V reaktoru se jej snaží zastavit Zack, avšak je těžce raněn. Teprve Cloudovi se podaří za cenu smrtelného zranění Sephirotha hodit do útrob reaktoru. Zack i Cloud Sephirotha sice zastavili, ale upadají do bezvědomí, Cloud později dokonce umírá.

 

crisis_core_cg__1__tif_jpgcopy--article_image.jpg   Po letech spánku se Zack probouzí v tajné laboratoři profesora Hoja v Nibelheimu. Zjistí, že na něm i na Cloudovi šílený vědec prováděl experimenty s buňkami JENOVY a Mako zářením. Zackovi se podaří utéci a bere s sebou i Clouda, jenž je však v bezvědomí vlivem Mako záření. Pro Shinru, který celý incident ututlal, a jenž rozhodl z bezpečnostních důvodů o likvidaci organizace SOLDIER, se Zack i Cloud stávají hlavním terčem. Na oba je tak podniknout po celém světě velký hon. I po útěku z Nibelheimu Zack nepřestává sledovat Genesise a Hollandera, kteří stále hledají lék na tělesnou degradaci. Klíčem k nalezení léku by mohly být buňky Clouda, který byl Hojem oživen a „vytvořen“ za pomoci Sephirothova genetického materiálu. Při pokusu zmocnit se Clouda však Zack zabíjí Hollandera a nachází bývalého ředitele SOLDIER Lazarda, který zmutoval do Angealova klonu, a jenž se obrátil proti společnosti s cílem zachránit Zacka. Ten však vlastní záchranu odmítá a vydává se za Genesisem.

 

final_fantasy_vii_opening_0002.jpg   Ve vesnici Banora, rodišti Angeala a Genesise, kterou Shinra jako odplatu za vzpouru obou vojáků vybombardoval, se Zack potkává s nemocným vojákem. Genesis je poražen, ale Zack jej nechce nechat odejít, a tak jeho bezvládné tělo odnáší. Nyní dojde k symbolickému „shledání“ tří bývalých přítel. Zack stojí nad umírajícím Genesisem smířeným s koncem, Angealovým klonem, jenž chránil Aeris, Lazardem/Angealem a Cloudem, který má v sobě genetické dědictví Sephirotha. Jelikož se blíží vojáci společnosti, Zack odjíždí spolu s Cloudem a míří k Midgaru, aby ještě jednou spatřil Aeris. Angealův klon i Lazard umírají, avšak Genesisova těla se zmocňuje Shinra…

 

   …před dosažením Midgaru je ale Zack přepaden vojáky a smrtelně raněn. Před svou smrtí ale předá Cloudovi Buster Sword spolu se svými sny a ideály. Tím z něj de facto udělá pokračovatele svého a Angeala. Cloud se vydá do Midgaru a jelikož si nepamatuje nic ze zbylých několika let, kdy byl vězněn v Nibelheimu, spojí své představy s tím, co mu řekl Zack o sobě. Zrodí se tak Cloud, Ex - SOLDIER 1. Class. Zhruba rok poté se Cloud přidá k AVALANCHE a začne příběh FF VII.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

poděkování

(Leon, 11. 4. 2012 5:47)

Děkuju! Vážim si toho. Kdysi jsem to psal asi měsíc, abych si procvičil angličtinu. Taky ten příběh miluju...

Díky za tvoji práci

(Maikl, 10. 4. 2012 21:56)

Velká poklona za tento překlad :-) Na psp dohráno nesčetněkrát, akorát mezery v angličtině, tak jsem neměl úplně jasno v překladu a teďka to tu mám na zlatým podnosu :-) I když pozdě jsem našel tyto stránky ale našel a to nemluvím ani o překladu Loveless. Díky za tvoji práci.

příběh

(Leon, 14. 3. 2010 6:20)

Proto je potřeba FF VII Remake, který by na Crisis Core navázal a Genesise tam přidal.

Pribeh

(Jack, 13. 3. 2010 21:35)

Vypada to dobre.Jen skoda ze je to jen na PSP.A taky pribeh zas tak dobre nenavazuje na FF7.Genesis u incidentu v Nibleheimu je uz trochu moc.S FF7 to moc nesedi.

Příběh

(Leon, 20. 8. 2009 18:53)

Proč by to mělo vadit? Jsem rád, že se to někomu líbí.

Příběh

(XLightning, 20. 8. 2009 18:39)

Wow skvělý :D jsem si teprve přečetla kousek. Dočtu to ale ne dnes nevadí?

 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 95757
Měsíc: 546
Den: 19