Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII

dirgeofcerberususbox.jpg

Výrobce: Square - Enix a Monolith Soft

Vydavatel: Square - Enix

Datum vydání: 26. ledna 2006 (Japonsko), 15. srpna 2006 (USA) a 17. listopadu 2006 (Evropa)

Platformy: PlayStation 2

Režisér: Takayoshi Nakazato

Producent: Yoshinori Kitase

Scénář: Hiroki Chiba

Hudba: Masashi Hamauzu

 

maxresdefault--2-.jpg   V pořadí druhá herní kompilace FF VII z roku 2006 je v kruzích fanoušků poměrně známá, a to především proto, že hlavním hrdinou je oblíbená postava Vincent Valentine. Tato akční third person střílečka s RPG prvky byla uvolněna pro PlayStation 2, čímž se Square - Enix snažil připomenout hráčům, že kořeny FF VII jsou neoddělitelně spojeny se SONY. 

 

   Oproti Before Crisis, který se příběhově odehrával před hlavními událostmi ve FF VII, se Dirge of Cerberus vydává naopak po proudu času, a tak se děj odvíjí zhruba 3 roky poté, co se Cloudovi a spol. podařilo zachránit svět. Tajemný a kontroverzní Vincent, který byl ve FF VII jednou ze 150490-dirge_of_cerberus_-_final_fantasy_vii_-usa--3.jpgdvou nepovinných postav, se musí postavit organizaci Deepground, jež hodlá probudit bytost jménem Omega, s jejíž pomocí chce zničit svět. Návaznost na celou FF VII kompilaci je zde výrazná, neboť Vincentovi pomáhají známé postavy jako Yuffie nebo Reeve z Turks.  

   

   Za zajímavost jistě stojí, že se původně mělo jednat o ryze akční střílečku, avšak na naléhání Yoshinori Kitase-ho byly do finální verze přidány alespoň základní RPG prvky, aby se tak fanouškům původní hry tento nový titul ze 16-snipa16.jpgsvěta FF VII nezprotivil a byl pro ně alespoň trochu přitažlivý. I přesto, že si hra vedla v prodejích celkem slušně, kritika zahrnula titul smíšenými reakcemi.       

 

 

Příspěvky

Hlavní postavy

3. 5. 2009

 

Příběh

28. 4. 2009

 
 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 95757
Měsíc: 546
Den: 19