Jdi na obsah Jdi na menu
 


Final Fantasy VII: Advent Children

                             final_fantasy_vii_advent_children_poster.jpg

Produkční společnost: Square - Enix

Distributor: Square - Enix (Japonsko) a Sony Pictures (zbytek světa)

Datum vydání: 14. září 2005

Režie: Tetsuya Nomura

Produkce: Yoshinori Kitase a Shinji Hashimoto

Scénář: Kazushige Nojima

Hudba: Nobuo Uematsu

Délka: 101 minut

Země původu: Japonsko

Jazyk: japonština 

 

cloud_advent_children.jpg   Celovečerní počítačový film Square - Enix, který byl uvolněn v roce 2005, byl velkou událostí své doby. Opravdu kvalitních CGI filmů by se tehdy dalo na celém světě spočítat na prstech jedné ruky. Pro společnost samotnou to byl navíc velmi prestižní projekt, neboť poslední počítačový snímek produkovaný Square - Enix (Final Fantasy: The Spirits Within) nedopadl zrovna nejlépe a byl ztrátový. Navíc se na snímku podílela řada mužů, kteří stáli v roce 1997 u zrodu celého fenoménu. Zejména Nomura, jenž tentokrát zasedl na místo režiséra, scénárista Nojima, producent Kitase a hudební skladatel Uematsu. A snímek kritiku ani fanoušky rozhodně nezklamal. 

 

ff_advent_children.jpg   Po dvou letech od událostí ve FF VII se na scénu opět vrací Cloud Strife spolu se svými přáteli, aby čelil nové hrozbě. Ve světě se objevuje zákeřná nemoc, a když se navíc pokoušejí tři záhadní útočníci zmocnit genetického materiálu JENOVY, je žrejmé, že planeta čelí novému pokusu Sephirotha o získání nadvlády nad lidskou rasou. Příběh je na poměry filmu vyspělý a komplikovaný, avšak kritika se snesla na jeho zbytečně složité podání a nemožnost diváků neznalých původní hry dostatečně proniknout pod povrch. Proto byl na nejrozšířenější dvoudiskové DVD verzi spolu s filmem přidáván i dokument, který prostřednictvím sestříhaných ukázek ze hry přibližoval původní příběh.

 

advent_children_materia_orb.jpg   Film Advent Children je k dostání ve dvou jazykových verzích: v původní japonské a anglické, kde je kompletní dabing. V roce 2009 byla na BD vydána rozšířená verze filmu, která obsahuje o 25 minut delší stopáž, většinou příběhových scén, jež osvětlují pozadí celé události. Právě tato rozšířená verze je považována za skutečný canon. Na BD je i celá řada důležitých a zajímavých bonusů. Kromě již zmiňovaného retrospektivního dokumentu je to například i animovaný film "On the Way to a Smile", který rozšiřuje příběh jedné z vedlejších postav. On the Way to a Smile obsahuje i několik dalších rozšíření vedlejších charakterů, avšak byla vydána pouze jako novela. 

 

ff7adventcomplete580.jpg   Advent Children byl v prodejích velmi úspěšný. Dokázalo se prodat přes několik milionů kopií, což z filmu činí jednu z nejvýdělečnějších a zároveň nejznámnějších kompilací FF VII. Velkému zájmu se film těší i v České republice, kde byl produkován s českými titulky, a to včetně bonusů. Svého času jej vysílala i Česká televize.       

 

Příspěvky

Příběh

2. 5. 2009

 
 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 95757
Měsíc: 546
Den: 19