Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh

2. 5. 2009

a732815c1e954745b793ff3aed5a42d1.png   Film počítá s tím, že je divák obeznámen s událostmi ve FF VII. Takže, co se vlastně stalo? Hlavní Nemesis celého univerza Sephiroth se snažil sloučením Proudu života stát novou entitou s božskými schopnostmi, avšak Cloud jej dokázal porazit a zabít. Bohužel však Sephiroth stihl před svou smrtí vyvolat kouzlo Meteor, které zničilo hlavní město Midgar. Přeživší obyvatelé si však na troskách bývalého města vybudovali nové útočiště, které se nazývá Edge. Zde žije i Cloud, který je spolu se svou kamarádkou z dětství Tifou členem doručovatelské služby. Oba se zároveň starají o sirotka Denzela a Barettovu dceru Marlene. Cloud a Denzel však onemocní nemocí zvanou "Geostigma", na kterou neexistuje lék. Nemoc ale Cloud před svými blízkými tají a raději se stahuje do ústraní a samoty, aby je ušetřil trápení…

 

rufus_advent_children.png   …Cloud je prostřednictvím Tify kontaktován bývalým Prezidentem společnosti Shinra Rufusem, kterému se podařilo přežít neblahé události ve FF VII, avšak i on je postižen Geostigmatem. Snaží se přesvědčit Clouda, aby mu pomohl zastavit trio neznámých a nebezpečných útočníků, Kadaje, Loza a Yazooa. Ti jsou podle všeho fyzickým zhmotněním Sephirothova ducha, jejichž jediným úkolem je se zmocnit genetického materiálu JENOVY, jenž by jim umožnil Sephirothovo znovuzrození. Cloud však pomoc odmítá. To se změní ve chvíli kdy Kadajův gang obelstí děti nemocné Geostigmatem, včetně Denzela a Marlene, a přivede je do města Starobylých (Cetra), kde jim slibuje uzdravení a setkání s „matkou“, tj. JENOVOU. Cloud se vydává do města Starobylých, kde je sice poražen Kadajem, ale zachrání jej starý přítel Vincent Valentine.

 

advent2.png   Demoralizovaný Cloud, jehož navíc trápí výčitky, že nedokázal zachránit Aeris, se vrací do Edge. Tady Kadaj vyvolá Bahamuta, avšak Cloud jej i s pomocí starých přátel porazí, a tak zachrání město i jeho obyvatele. Jednalo se však o klamný manévr, který měl odvést pozornost od skutečného cíle Kadajova gangu, kterým je Rufus. Bývalý Prezident totiž osobně ukrývá pozůstatky JENOVY, kterých se Kadaj zmocní. Při následné honičce, kdy gang prchá z Edge do starých ruin Midgaru, se bývalým členům Turks podaří zpomalit Loza a Yazooa, avšak Kadaj unikne. Cloud se s ním utká v boji a porazí ho. Ještě než Kadaj zemře, absorbuje genetický materiál JENOVY, díky čemuž se transformuje v Sephirotha. Následuje tedy epický souboj Clouda a Sephirotha, jenž prozradí svůj ďábelský plán. Geostigma je ve skutečnosti nemoc způsobená „otrávením“ Proudu života JENOVOU. Sloučením životní esence tisíců duší nemocných může Sephiroth získat novou životní sílu a možnost ovládnout planetu.

 

final-fantasy-vii-advent-children-complete.jpg   Cloud Sephirotha poráží, ten však před svým zánikem varuje, že nikdy nebude pouhou vzpomínkou. Když Sephiroth zmizí, objeví se znovu Kadaj, který umírá Cloudovi v náručí. Spustí se déšť, který vyléčí Clouda i všechny nemocné Geostigmatem. Dojemnou chvíli naruší Loz a Yazoo, kteří Clouda postřelí a smrtelně raní. Umírající Cloud oba sice zničí, ale následně ztrácí vědomí a ocitá se v Proudu života. Díky „přímluvě“ Zacka a Aeris však Cloud dostane druhou šanci. Probudí se v bývalém kostele Aeris, obklopen svými přáteli. Teprve nyní si uvědomí, že nikdy nebyl sám, a tak se rozhodne zbavit stínů minulosti a začít žít chvíli pro sebe… 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Advent Children

(SiS, 14. 3. 2010 20:22)

Cloud je tam takej chcíplej,nemyslíš?A jinak se omlouvam,že tu pořád otravuju,já totiž neznam nikoho,kdo by něco o FF věděl.

Re: Advent Children

(Ruushii, 16. 7. 2011 19:16)

Cloud je bublák XD, mě se líbilo, jak Tifa převzala ten postoj od Aerith a v Advent Children mu začne řikat to bla, bla, když mluví hlouposti. I když co se týče Aerith, tak nejsem moc fanoušek. V Final Fantasy VII (myslim hru) se ho neustále snažila sbalit, což mě doslova s**, no víte co. Jak mohla, když věděla, že Tifa ho má ráda, nemyslíte?

Stigma

(Leon, 16. 4. 2010 20:41)

No, když odhlídneme od toho, že vlastně Advent Children je v podstatě pouze nastavovaná příběhová kaše původního příběhu ve FF VII, tak se v původním příběhu-hře žádný Geostigma nevyskytuje. To je pouze dodatek k zmatenýmu příběhu u Advent Children. Geostigma je nemoc, kterou vytvořila Jenova, nejspíš obdoba prvního "moru", který Jenova před 2000 lety vypustila na Cetru. Ve filmu to bohužel nikde není vysvětlený, tak těžko soudit. Geostigma se objevilo až po pádu Meteoru, takže 2 roky před filmem. Ty bolesti hlavy způsoboval Sephiroth, který mohl ovládat Cloudovu mysl a používat ho jako loutku.

Stigma

(Jannie, 16. 4. 2010 20:23)

Ještě jedna otázka xD Geostigmata jsou tam od pádu meteoritu, že jo. Ale je to nějak spojený se Sephirotem, když ho vždy Cloud vidí při záchvatu bolesti? Protože mi přijde divný, že ho vidí jen on. Ale to je tim, že má v sobě jeho buňky. Stejně by mě ale zajímalo, jestli má Stigma od toho pádu...protože to má vlastně jen on (až na děti)

Cloud

(Jannie, 16. 4. 2010 20:03)

Téda, moc děkuju :D hned se v tom vyznám líp :) vážně dík za rychlou odpověd!

Cloud

(Leon, 16. 4. 2010 13:23)

Ahoj, není to hloupá otázka...
Cloud má modrý oči v důsledku Mako záření. On nikdy nebyl v SOLDIER, ale byl u Shinry pouze jako řadový voják. Pak se ale jednoho dne seznámil se SOLDIER 1. Class Zackem a stali se z nich kámoši. Zack si pak Clouda vybral, aby ho doprovázel do Nibelheimu, kam jeli i se Sephirothem očíhnout Mako reaktor. Jenže Sephirothovi hráblo a Zacka smrtelně ranil a Clouda dokonce zabil. O všem se dozvěděli v Shinře a celý incident zametli pod koberec a Clouda, Zacka, Sephirotha a ostatní prohlásili za nezvěstné a mrtvé. Ve skutečnosti na nich však dělali genetický pokusy v laboratořích pod Shinrovým sídlem v Nibelheimu. Clouda profesor Hojo znovu "sestavil" za použití jeho těla, Sephirothových buňek a Maka. Takže odtud má ty modrý oči, protože byl vystaven enormní dávce Mako záření. Cloud to samozřejmě neví a pak si vymyslel historku, který sám i uvěřil, a to že byl v SOLDIER.

Clloud

(Jannie, 16. 4. 2010 12:59)

Mám takovou možná hloupou otázku, hru jsem nikdy nehrála, takže nějak moc nevim. Odkdy má Cloud ty modrý oči? Ono je to z mako reaktoru, že? já se v tom nějak ztrácim xD myslela jsem že je to znak Soldier, ale to on nikdy nebyl, ne? Dík za odpověď ::)

Advent Children

(SiS, 14. 3. 2010 21:28)

Uff,to je dobře :D a to s tim Cloudem-myslela jsem tím,že je povahově nějakej chcíplej,takovej normálně není.

Advent Children

(Leon, 14. 3. 2010 20:57)

Není, ten přežije všechno. Krom toho už Cloud jednou mrtvej byl. Sephiroth ho zabil v Nibelheimu a Hojo ho potom znova postavil.

Nevadí, že píšeš, já jsem naopak rád, že sem alespoň někdo chodí a píše. Za 10 měsíců trvání těhle stránek sem moc lidí nechodilo a ani nic nenapsalo. Navíc vypadáš jako pořádný znalec, takže je dobrý si občas pokecat s někým, kdo ví o co jde. Ale jestli hledáš lidi na pokec o FF, tak můžeš zkusit i forum a FF Power nebo FF Bonusweb. Tam jsou celkem slušný lidi a krom toho tam jsem na obou těch forech taky.

 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 95756
Měsíc: 545
Den: 18