Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postavy

3. 5. 2009

ObrazekCloud Strife:

Věk: 21

Rodné město: Nibelheim

Zbraň: meč

   Cloud je hlavní postavou hry. Ze začátku je vám představen jako arogantní, nafoukaný a ctižádostivý žoldák, který se připojí k povstalecké skupince Avalanche jen s cílem něco si vydělat. Jeho minulost je zahalena tajemstvím a po celou dobu bude hledat vlastní identitu. Postupem času rozvine své nadpřirozené bojové schopnosti a to, co ze začátku vypadalo jako jednoduchá "bombová" mise, se změní v boj za záchranu celé planety, který vrcholí téměř ukázkovým bojem dobra a zla, ve kterém bude mít Cloud hlavní slovo. Jeho zbraní je velký meč, který kdysi dostal od svého přítele Zacka, jenž mu zachránil život. Ve 13 letech odešel z Nibelheimu, aby se stal členem Shinrovy elitní jednotky zvané SOLDIERS. Jeho kamarádkou je už od dětství Tifa, která Clouda tajně miluje, ale Cloudovo srdce patří Aeris. Během hry se také ukáže, že má určitou spojitost s nejlepším vojákem všech dob Sephirothem. Má výrazné modré oči, které jsou důsledkem mako záření, kterému byl vystaven.

ObrazekBarret Wallace:

Věk: 35

Rodné město: vesnice Corel

Zbraň: kulomet na pravé ruce

   Je to nesmírně tvrdý chlapík. Barret přišel o manželku při incidentu se Shinrou a jediné co mu zbylo je jeho dcera Marlen, které věnuju celý svůj život. Nenávidí společnost Shinra a přísahá jí pomstu, proto se stane velitelem povstalecké skupiny jménem Avalanche, jenž se snaží zabránit Shinře v ničení planety. To právě on najme Clouda a rozpozná v něm schopnosti vůdce. Ze začátku sice působí jako jednoduchý člověk, který nemá v hlavě nic víc, než pomstu, ale postupem času si uvědomí, že je v sázce mnohem více. Barret je sice tvrďák, ale to způsobil jeho smutný život, ve skutečnosti je to dobrý a spravedlivý člověk, i když někdy až příliš horkokrevný.  

ObrazekTifa Lockheart:

Věk: 20

Rodné město: Nibelheim

Zbraň: bojové rukavice

   Tifa je Cloudova kamarádka z dětství. Společně vyrůstali v Nibelheimu, ale jakmile Cloud odešel, jejich cesty se rodělily. Tifa poté také opustila Nibelheim, aby si otevřela v Midgaru bar s názvem Seventh Heaven. Tifa se přidá k Avalanche a její bar se stane jejich tajnou základnou. Tak se po letech opět setká s Cloudem a ani jejich dlouhé odloučení nemohlo smazat to, co k němu Tifa od malička cítila. To právě Tifa přemluví Clouda, aby po první misi neodešel od Avalanche, ale zůstal s nimi dál, protože planeta je nemocná a potřebuje pomoct. Když je Barret v akci, tak se Tifa stará o Marlene. 

ObrazekAeris (Aerith) Gainsborough:

Věk: 22

Rodné město: neznámé

Zbraň: kouzelnická hůl

   Je to jedna z nejkrásnějších a nejušlechtilejších postav v celém světě Final Fantasy VII. Aeris je jedna z mála, možná poslední na celé planetě, kdo je potomkem staré rasy Starobylých (Cetra), kteří kdysi přišli na planetu a pomáhali lidem. Její skutečná matka zemřela, když byla Aeris ještě malá, a tak se jí ujala žena jménem Elmyra. Aeris vyrůstala v chudinské čtvrti v centru Midgaru a každý den chodila navštěvovat nedaleký kostel, kde se starala o květiny a snila o tom, že by je mohla někdy prodávat. Poprvé se její život změní, když potká Zacka. Oba se do sebe zamilují a Zack pomůže Aeris s jejím snem, když jí postaví květinový stánek. Zack však jednoho dne zmizí a Aeris se už nikdy nedozví, co se s ním stalo. Po druhé se její život změní, když potká Clouda a přidá se k němu. Tím rozhodne o svém životě i o osudu celé planety. 

ObrazekRed XIII:

Věk: 16

Rodné město: Cosmo Canyon

Zbraň: zuby a drápy

   Red XIII je nejzáhadnější postava z celé hry. Jeho otec Seto žil v Cosmo Canyonu, ale když se snažil ochránit jeho obyvatele před útokem kmene jménem Gi, byl v jeskyních pod Cosmo Canyonem zasažen otráveným šípem a změnil se v kámen. Většina včetně Reda XIII si myslí, že Seto zbaběle utekl, ale jediný kdo zná pravdu je Setův tchán Bugenhagen. Red XIII tímto traumatem neskutečně trpí. Skutečné jméno Reda XIII nikdo nezná a ani se neví, proč se Red XIII objeví v Shinrově mradodrapu jako výzkumný subjekt profesora Hoja, který mu dá právě toto jméno. Je zde však držen proti své vůli, a tak když Cloud a jeho přátelé zaútočí na Shinrův mrakodrap, slíbí jim věrnost a přidá se k nim. Po celou dobu je to oddaný a silný spojenec.

ObrazekVincent Valentine:

Věk: 27

Rodné město: neznámé

Zbraň: pistol

   Vincent je další tajemnou postavou. Je jisté, že kdysi býval členem Turksu, tajné organizace Shinrových agentů. Dostal se do střetu s profesorem Hojem o dívku jménem Lukrécie, kterou oba milovali. Hojo se mu pomstil tak, že Vincenta zajal a experimentoval na něm, a tak ho proměnil v polomutantní formu života. Vincent usíná hlubokým spánkem v Shinrově sídle v Nibelheimu. Zde ho najde Cloud a po dlouhém přemlouvání se k němu přidá. Moc toho nenamluvý, ale je věrný. Je to jedna ze dvou tajných postav ve hře.

ObrazekCait Sith:

Věk: neznámý

Rodné město: neznámé

Zbraň: megafón

   Caith Sith je malý, roztomilý tvor podobný kočce, který sídlí na hlavě velkého Moga, kterého oživil kouzlem. Moga ovládá pomocí svého megafónu. Neví se o něm vůbec nic, ani to, proč se ke Cloudovi přidá.  Po nějaké době zjistíte, že pracuje jako špion ve službách Shinry a zradí vás. Cait Sith však vůbec není zlý, jen trošičku naivní a hloupoučký, ale po vysvětlení všech věcí a okolností se k vám přidá nadobro, a stane se právoplatným členem vaší skupinky. Má velkou zálibu ve věštění v budoucnosti, které mu ne však vždy vyjdou.

ObrazekYuffie Kisaragi:

Věk: 16

Rodné město: Wutai

Zbraň: Bumerang

   Mladá rošťačka Yuffie je přímým potomkem tradičního rodu ninjů, jenž má ve své vesnici Wutai velkou váhu a moc. Během války se Shinrou je její otec a vůdce vesnice Godo poražen a Wutai ztratí svojí nezávislost a důležitost, a stane se pouhou turistickou atrakcí. Yuffie ve vzteku opustí jako malá holka domov a vydá se hledat Materie, které, jak veří, jí pomůžou porazit Shinru. I přes svůj věk dokáže být velmi zákeřná a nebezpečná o čemž by mohl vyprávět i Zack a Cloudova parta, které několikrát pěkně zavaří. Ale i přesto má společné cíle a přidá se k vám. Je to druhá nepovinná postava ve hře.

ObrazekCid Highwind:

Věk: 32

Rodné město: neznámé

Zbraň: kopí a halapartny

   Cid je jeden z nejlepších pilotů ve vzduchu i na zemi a skvělý mechanik. Je tvůrcem dvojplošníku jménem Tiny Bronco, který má na zahradě za domem. Byl pověřen vedením Shinry, aby vedl hvězdný program a vývoj vesmírné rakety. Při prvním startu však dojde k nehodě a raketa je poškozena. Cidovi se tak rozplynul sen, stát se prvním člověkem ve vesmíru. Cid zahořkl a uzavřel se do sebe a jeho asistentka Shera, která celou nehodu zavinila, zůstala  z lítosti u Cida jako domácí pomocnice. Vše se změní, když potká Clouda. Přidá se k vám, aby změnil svůj život a zapomněl. Je to silná osobnost, která se i na nějaký čas stane dočasně vůdcem vaší party.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

FF VII web

(Leon, 19. 6. 2010 16:45)

Díky za pochvalu, vážim si toho. FF VII je zkrátka královna JRPG.

FINAL FANTASY VII web

(Jekyll, 19. 6. 2010 16:38)

nejlepší a nejpřehlednější stránka o jedné z nejlepších japonských fantasy rpg od SQUARE SOFT INC.
Tu hru jsem v životě dojel 2 krát a vím že jsem se u ní moc pobavil doporučuji ji všem si ji zahrát at už na pc nebo na psx 1 .

 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 99210
Měsíc: 473
Den: 11