Jdi na obsah Jdi na menu
 


Last Order: Final Fantasy VII

                      last_order_final_fantasy_vii_logo.jpg                       

                                 last_order_poster.jpg

Produkční společnost: Madhouse a Square - Enix

Distributor: Sony Pictures Home Entertainment

Datum vydání: 14. září 2005 (Japonsko) a 20. února 2007 (Severní Amerika)

Režie: Morio Asaka

Produkce: Masao Maruyama, Jondo Maruta a Akio Ofuji

Scénář: Kazuhiko Inukai a Kazushige Nojima

Hudba: Takeharu Ishimoto

Délka: 25 minut

Země původu: Japonsko

Jazyk: japonština

 

zacklastorder.jpg   Necelou půlhodinu trvající anime Last Order není žádným přelomovým kouskem. Zjednodušeně řečeno je tento krátký animovaný snímek alternativním ztvárněním dvou důležitých a emotivních scén příběhu FF VII univerza, a to incidentu v Nibelheimu a Zackova smrt před branami Midgaru.

 

lastorder.jpg   Vývoj tohoto titul zabral nějakých šest měsíců a původně byl uvolněn do distribuce jakou součást filmu Advent Children. V Severní Americe byl například součástí tamní sběratelské kolekce. V Evropě Last Order nikdy oficiálně nevyšel, avšak žijeme v době, která si moc nepotrpí na to, co je a není povoleno distributorem, a tak lze snímek celkem snadno shlédnout s anglickými titulky nebo anglickým dabingem. Kdysi jsem Last Order viděl i s českými titulkami, avšak těžko říct, zdali to už někdo dávno neodstranil z internetu.

 

sephirothlastorder.jpg   Jelikož Last Order nepřináší nic nového a navíc mírně pozměnil příběhovou linii Zacka a Clouda, řada fanoušků jej ignoruje a nepovažuje za řádnou součást FF VII kompilace. Square - Enix však soudí jinak. I přes rozpačitou kritiku by byla ovšem škoda tento snímek ignorovat.    

    

 
 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 95757
Měsíc: 546
Den: 19