Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostatní Final Fantasy VII tituly

   Kromě FF VII a jejích kompilací (Before Crisis, Dirge of Cerberus, Crisis Core, Advent Children a Last Order) bylo v minulosti vytvořeno i několik titulů, které se hrou inspirovaly. Většinou se jedná o romány a novely z pera zkušených scénáristů, kteří se podíleli na kompilacích a FF VII.

 

   Existuje ale i několik her, avšak z nich se k nám do Evropy nedostala jediná. Do budoucna nelze s ohledem na oživení značky v podobě FF VII remaku vyloučit více takových přírůstků, ale kompilace samotná je již pro Square - Enix uzavřenou kapitolou, na čemž nehodlá v blízké ani vzdálené budoucnosti nic měnit.  

 

On the Way to a Smile

                             

                                on_the_way_to_a_smile.jpg

   Jedná se o soubor povídek, které napsal Kazushige Nojima. Zaměřují se na několik známých postav a pokrývají časový úsek od FF VII až po film Advent Children. Některé z nich byly přeloženy do angličtiny, jiné, například Episode of Denzel, byly rovnou zfilmovány jako krátký anime snímek a přidány do Advent Children Complete verze. Kompletní soubor On the Way to a Smile však vyšel pouze v domovském Japonsku. Nabízím stručný přehled a popis všech povídek.

 

1. Denzel  

498766ff7ovacaratula.jpg   Čtyři roky po pádu Meteoru se mladý sirotek Denzel setkává s Reeve Tuestim, který mu umožní vstoupit do své organizace „World Regenesis Organization“ (WRO), jejímž cílem je znovu obnovit padlou civilizaci. Denzel vypravuje o svém životě před pádem Meteoru. Jeho rodiče zemřeli při zničení 7. sektoru v Midgaru, poté vyrůstal s matkou Reeva, načež se po pádu Meteoru skrýval v troskách města, kde jej našel a zachránil Cloud.

 

2. Tifa

case_of_tifa.png   Po zničení Midgaru se Tifa spolu s Cloudem, Marlene a Denzelem pokoušejí navrátit zpět ke starému životu. Společně otevírají nový bar v městě Edge a zakládají doručovatelskou službu, které pomáhá i Barett. Ačkoli se Tifa snaží nově vzniklou „rodinu“ udržet pohromadě, Cloud se stále více stahuje do sebe a začíná žít samotářský život. V roce 2010 fanoušci vydali tuto epizodu jako audioknihu s dabingem původních herců z Advent Children a originální hudbou.

 

3. Barret

cobcover.png   Stejně jako ostatní, tak i Barret se snaží po pádu Meteoru navázat na svůj starý život. Trápí jej však výčitky svědomí z dob, kdy byl vůdcem AVALANCHE. Rozhodne se proto pomoci Cidovi se stavbou nové vzducholodi. Když se dozví o Geostigmatu, vydává se nalézt nové ropné pole, které by dalo Cidovi dostatek paliva pro vzducholoď, s níž, jak doufá, může rychleji nalézt lék na zákeřnou chorobu. Během příběhu Barret získává novou protetickou ruku, která nahrazuje jeho dřívější palnou. I tuto epizodu v roce 2012 vydali fanoušci jako audioknihu.  

 

4. Yuffie

coycoverthumb.jpg   Po událostech ve FF VII se Yuffie vrací do své rodné vesnice Wutai, kterou zasáhla erupce v důsledku nedávného uvolnění energie Proudu života. Zanedlouho se ale ve vesnici rozšíří nákaza Geostigma, o které je Yuffie přesvědčena, že jí zavlekla s sebou z Midgaru. Po dva roky tedy ošetřuje raněné a nemocné, načež se vydává hledat Materii, jež by jí umožnila Geostigma vyléčit. Stejně jako v předchozích dvou případech, tak i tuto epizodu v roce 2012 fanoušci převedli do audionahrávky.

 

5. Nanaki

con_cover_zpsf29ac0f1.png   Red XIII zažívá po pádu Meteoru těžké dilema: žít jako zvíře nebo jako člověk? Inteligencí, myšlením a city je člověkem, avšak vzhledem je zvíře, a tak ho také lidé v jeho okolí většinou berou. Navíc se musí vypořádat se svým vnitřním hlasem, kterému dal jméno „Gilligan“, a jenž se jej snaží rozhodit konstatováním, že může žít navěky. Audioknihou se díky fanouškům tato epizoda stala v roce 2013.

 

 

 

 

6. Shinra  

   V novém světě se snaží přežívat i bývalý Prezident Rufus. Aby odčinil své hříchy, iniciuje výstavbu města Edge, na kterou dohlížejí členové Turks, kteří mu stále slouží. Své přežití však drží prozatím v tajnosti, neboť si uvědomuje, jak velkou nenávistí lidé hoří k padlé společnosti a muži, jenž stál v jejím čele. Ani to ale nezabrání tomu, aby byl unesen a držen v zajetí lidmi, kteří chtějí využít jeho dřívějšího vlivu ve svůj prospěch.

 

7. Proud života

col_cover.jpg   Tato epizoda, která byla převedena do podoby audionahrávky v roce 2010, se poněkud vymyká svým předchůdcům. Je de facto rozdělena na dvě části: černá (Sephiroth) a bílá (Aeris), přičemž každá část má tři kapitoly. Obě postavy, které po událostech ve FF VII již neexistují ve své fyzické formě, nýbrž kolují Proudem života, svádějí „souboj“ o budoucnost planety. Zatímco Sephiroth vypouští Geostigma a vytváří své nové avatary, Aeris se snaží nalézt způsob jak pomoci Cloudovi porazit infekci na povrchu planety. 

 

Hoshi wo Meguru Otome

 

hqdefault.jpg   Chápu, že někteří nyní pozvedávají obočí, a ptají se, co má toto znamenat, ale je to jeden z mnoha přírůstků do FF VII univerza, který vyšel pouze v Japonsku, a tudíž má pouze svůj originální japonský název. Do angličtiny by šel přeložit asi jako "The Girl Who Travels the Planet", tj. v češtině zhruba "Dívka, která cestuje planetou", za čímž už zkušený fanoušek FF VII poznává další ze spin offů Aeris. 

 

   Novelu napsal Benny Matsuyama ze Studia Bentstuff, které stojí za "Ultimania guides", tedy kompletním průvodcem světa FF VII. Jejím smyslem je filozofovat nad tím, jaký osud potká člověka, který se odebere do Proudu života. Z vyřčeného vyplývá, že ten, kdo žil hříšný život, musí s následky svých hříchů žít navždy, kdežto dobrý člověk je včleněn do Proudu života, a tak se stává svým způsobem nesmrtelným. Square - Enix doposud nepotvrdil (na druhou stranu ani nevyvrátil), jestli toto dílko považuje za canon a součást jejich univerza. Avšak film Advent Children poskytuje jisté vodítko, že platí spíše první možnost.

 

Final Fantasy VII Lateral Biography Turks - The Kids Are Alright-

 

the_kids_are_alright.jpg   V tomto případě se jedná o plnohodnotný román, který napsal sám Kazushige Nojima, a jenž ilustroval Shou Tajima. Román vyšel v roce 2011. Anglická verze se nechystá, a tak se jako vždy věcí ujali fanoušci, kteří připravují vlastní překlad. První část zveřejnili v prosinci 2014.

 

   Základem příběhu, jenž se odehrává krátce před Advent Children, je osud soukromého detektiva Evana Townshenda, který žije na okraji města Edge. Během své kariéry se potkává s celou řadou významných postav z Turks a společnosti Shinra. Dokonce je nucen konfrontovat Kadaje.

 

   Tento zajímavý kousek by si jistě zasloužil větší pozornost, neboť nastiňuje novou a potencionálně zajímavou postavu FF VII, která přináší nové situace a neotřelý pohled na svět a jeho problémy. 

 

Final Fantasy VII: Snowboarding

 

final-fantasy-vii-snowboarding1.jpg   Pamatujete na známou mini-hru "projížďka na snowboardu", která byla ve FF VII k vidění na začátku 2. CD nebo v Gold Sauceru v herně? Tak přesně tato hra vyšla v mírném vylepšení roku 2005 v Severní Americe na tehdejší mobilní telefony. Roku 2008 se objevila i v Japonsku. Na Evropu se jako obvykle zapomnělo. Šikovní hračičkové a znalci mobilních telefonů si jí ale mohou celkem snadno opatřit. Lze hrát na modelech LGVX8000, LGVX8100, Audiovox 8940 a Samsung A890. 

 

Final Fantasy VII G-Bike

maxresdefault.jpg

   Tento kousek, který vypadá na první pohled graficky velmi pěkně, vydal Square - Enix v Japonsku 30. října 2014 pro Android a IOS. Základní koncept vychází z další oblíbené mini-hry FF VII, a to honičky ze závěrečné scény při opuštění Midgaru na 1. CD. I tuto mini-hru si hráč později mohl kdykoli zopakovat v Gold Sauceru. 

 

cloudb.jpg   Žánrově je G-Bike, jak už ostatně název napovídá, závodní hrou. Narozdíl od originální mini-hry lze tentokrát měnit typy motorek a prostřednictvím Materií si je i přizpůsobovat. Lze také měnit postavy, oblečky pro Clouda a navštívit i jiná místa v Midgaru. 

 

me3050283505_2.jpg   Jelikož hra vyšla v době, kdy se již naplno pracovalo na FF VII remaku, člověk se neubrání dojmu, že modely postav byly původně navrženy právě pro tolik očekávaný remake. Avšak ve finální verzi bude jejich vizuální stránka jistě vypadat mnohem lépe...  

     

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 Statistiky

Online: 1
Celkem: 95757
Měsíc: 546
Den: 19